Trichologická poradna

Vítejte v trichologické poradně online!

Momentálně její provoz zajišťujeme ve spolupráci s trichologickým centrem Kapyderm.  Zeptejte se v poradně, odpoví Vám do 24 hodin.

 

14 odpovědí na “Trichologická poradna”

 1. Dobrý den,
  chtěla bych požádat o radu, co by to mohlo být, případně, jak se toho zbavit. Už asi půl roku mě jakoby “bolí vlasy” na temeni hlavy. Nejprve jsem tomu nevěnovala moc pozornosti, protože ve stejnou dobu u mě propukla mononukleóza a problémy jsem připisovala tomu. Ty ale stále trvají. Na dotek pokožka hlavy bolí jako bych si mačkala modřinu, ale bolest je cítit ikdyž mi vítr pohne s vlasy. Bolest je pryč den po umytí vlasů a lepší například po cvičení, kdy se potím. Začala jsem vlasy česat jinak, i zkusila jiné šampóny (poslední dokonce Eucerin na vyrovnání PH), nic ovšem zatím nepomohlo. Lupy jako takové ve vlasech vidět nejsou, nicméně, když se podrbu ve vlasech, zůstanou za nehty šupinky a pokožka svědí, u krku a uší je lehce zarudlá. Mohou být příčinou pouze lupy či něco jiného?
  Děkuji moc za Vaši odpověď.

  1. Dobrý den, tato bolest pokožky nebo její pnutí nejčastěji ukazuje na dehydrataci pokožky. Doporučil bych zlepšit pitný režim a péči o vlasovou pokožku doplnit o Kolagenovou emulzi pro hydrataci. Šampon bych změnil podle typu vlasů, ale mohla byste používat a i šampon pro suchou pokožku/vlasy. Tím vyživíme pokožku a odstraníme přecitlivění pokožky. Další postup by bylo dobré zvolit na základě Trichologického vyšetření. Důležité je si uvědomit, že ze zdravé pokožky roste zdravý vlas. Přílišná aktivita mazových žláz může být také vyvolána suchou pokožkou, kdy se mazové žlázy snaží ochránit pokožku větší aktivitou. Admin, Trichologie.cz

 2. Dobrý večer chtěla bych vás velice poprosit o radu ,začali mně velmi padat vlasy jsem s toho zoufala byla jsem u lékaře vzal mi krev vše bylo v pořádku nic mi nedoporučil vlasy stále padají vic nevím co dělat . Moc děkuji za radu a odpovědˇ.

  1. Dobrý den Jarmilo, trichologie se zabývá hlavně stavem vlasové pokožky. Pokud není příčina jinde v organismu, tak ji nejčastěji najdeme právě na kůži. Doporučuji se objednat na trichologické vyšetření, abyste získala další informace.

 3. dobrý den ,mám dotaz jaká je příčina,že mi vlasy nerostou kolem uši, kde je jich velice málo.Je mi 64 let a jsem důchodkyné

  1. Dobrý den paní Ambrožová, v oblasti kolem uší bývá vlasový porost nejsilnější a hustota vlasů nejvyšší. Pokud zde dojde k prořídnutí, tak bývá na vině mechanické poškození nebo vytrhávání (brýle, šátek, atd…).

 4. Dobrý den, asi 5 mesiacov sa mi spustilo veľmi zvýšené vypadávanie vlasov….užívam Warfarin ( kvôli menej chlopni) a Plexxo ( kvôli epilepsii) . Predpokladám, že toto padanie je spôsobené práve užívaním týchto liekov…je možné nejakým spôsobom to padanie zastaviť ….vopred ďakujem za odpoved

 5. Dobrý den Adriano, Warfarin může mít jako vedlejší účinek zvýšení padání vlasů. Doporučuji se zaměřit na zdraví vlasové pokožky tak, aby vlasy měly co nejlepší podmínky pro růst. Pokožka musí být čistá, hydratovaná a elastická. Pokud si nejste jistá, jestli neděláte chyby v péči o pokožku a vlasy, objednejte se na trichologické vyšetření, kde Vám odborně poradí.

 6. Dobrý den , mám dotaz.
  Všimla jsem si že mám roztřepené vlasy nejvíce u konečků ( ty sem si teď byla stříhat ale stále jsou rozstřepené , ale než se pudu opět stříhat chtěla bych počkat alespoň 4 měsíce , protože nechci čekat než by mi dorostli) ale i po celé delce ( vlasy nemám barvené a používám přírodní kosmetiku).
  Nevíte co s tím? Vlasy si nechci stříhat čekala jsem dlouho , než mi dorostli. Děkuji za radu

  1. Dobrý den Nelo, vlasy bývají nejvíce poškozené na konci, protože tam je vlas nejstarší a nejvíce namáhán. Nicméně zdravé vlasy v ideálním by se třepit neměly, zejména krátce po zastřižení konečků. Stálo by za to zjistit, jestli pro své vlasy nemůžete udělat něco více. Vychází se hlavně ze stavu vlasové pokožky, odkud vlasy rostou a dostávají živiny. Může být zanesená stylingovými přípravky nebo kožním mazem, může být příliš dehydrovaná, atd… Dalším faktorem je i každodenní rutina, které může vlasy poškozovat. Zde si můžete přečíst o nejčastějších chybách při péči o vlasy. Nejpřesnější radu jsme schopni dát ale až při osobní návštěvě a Trichologickém vyšetření.

 7. Dobrý den , chtěla bych se zeptat . Mám dlouhé vlasy ( nebarvenné) ale problém je v tom , že je mám po cele délce roztrepenne od konečků, až po uši. Když se podívám pod správným světlem , nekdy jsou ve vlasech videt i takové ty bílé tečky co se dělají když jsou roztrepené konečky. Prosím vás tedy o radu co s tím dělat ? Vlasy si kvůli tomu razantně strihat nechci , protože to roztrepení je až k uším . Nedalo by se to odstrihavat nějak postupně , že bych ke kadernici chodila každé dva měsíce aby mi ustrihla 2 Cm , dokud bych ty roztrepene délky nebyly ustřižené?
  Děkuji vám za radu.

 8. Dobrý den, je mi 64 let a začali mi hrozně řídnout řasy, na levém víčku už se dají spočítat, tak je jich málo. Vlasy jsou zatím stejné.
  Díky za odpověď Hana

 9. Dobrý den,potřebovala bych poradit s dlouhodobým problémem s vlasy.me vlasy nedorůstají a ulamují se vždy ve stejné délce,tak v 5 až 10ti centimetrech.nejhorsi je to na temeni hlavy.dole na krku je to docela v pořádku.o vlasy se starám šetrným způsobem,nebavím si je,používám kvalitní kosmetiku a vyzkoušela jsem i různé doplňky stravy.ale bohužel bez výsledku.trapi mě to,chtěla bych mít delší zdravé vlasy,ale bohužel je vždy musím nechat ostříhat.Dekuji za radu,S pozdravem Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *