Alopecia Areata – vypadaná kolečka vlasů – příčiny a řešení

Alopecia Areata si nevybírá pohlaví a postihuje tak ve stejném množství muže i ženy. Tricholog ji pozná na první pohled.

Jak ji poznáme?

Projevuje se malými lysinkami nejčastěji velikosti mince. Zhruba v jednom procentu případů končí až totální ztrátou ochlupení.

Jaké jsou příčiny alopecie areata?

Není přesně medicínsky vysvětleno, kde je hlavní příčina, ale víme, že se jedná o autoimunitní onemocnění. Z nějakého důvodu začne imunitní systém napadat vlasové folikuly a vytvářet malé lysinky. Ty mohou zarůstat a putovat po celém těle.

Léčba alopecie areata

Prokázaná léčba ani jednoduché řešení alopecie areata bohužel neexistuje. Ze zkušeností by měla areata  do roka odeznít. Z poznatků trichologie vychází, že je lepší o potižené místa vhodně pečovat. Řešením je tedy vlasovou pokožku  dostatečně hydratovat a chránit. Pokožka pod vypadanými vlasy může být velmi jemná a citlivá. Ikdyž Vás nepálí ani nesvědí, měli bychom se o ní starat, jako kdyby ano. V žádném případě ji nezanášet přípravky se silikony ani obecnými šampóny proti padání na bázi kofeinu nebo blokaci hormonů DHT, to z principu nemůže u Areaty pomoci. Nevystavujte ji zbytečně slunečnímu záření, případně ji ošetřete krémem na opalování.

Sdílejte a doporučte 🙂

  5 komentářů to “Alopecia Areata – vypadaná kolečka vlasů – příčiny a řešení”

  • david hlinický says:

   Dobry den alopecii tohoto druhu mam uz 6 rokem po tuto dobu se mi na hlave delali lisiny ge tvaru mince nikdo nevi jak se to leci tak kdyby nikdo zvas vedel aspon nwco co by mi mohlo pomoc
   Ozvete se mi na mail : dawechannel@email.cz

   • admin says:

    Dobrý den, Areata je většinou psychosomatická http://www.kapyderm.cz/padani-vlasu.php#Alopecia_areata. Důležité je zklidnit životní styl a případně můžete používat citlivé přípravky, které dostanou pokožku do dobré kondice a dají nejlepší podmínky pro opětovný růst vlasů.

   • Tomáš says:

    Možná by nebylo špatné porovnat životní styl a problémy lidí s touto chorobou a najít společnou příčinu.V něčem se budeme shodovat a to může být ta příčina,kterou pak odstraníme.Pokaždé když přišla tahle choroba,tak jsem se před tím např.dostal do dlouhodobého kontaktu s plísněma.Také v sobě často dusím emoce vůči partnerce.V čínské medicíně se právě uvádí,že nevyjádřené emoce vytvářejí disharmonii v játrech,která pak zlobí právě tímto způsobem.Existuje na to i bylinná směs.Bral jsem ji šest měsíců a dorostla mi část vlasů i vousů.Ale v zápětí to přišlo znovu,možná proto,že ty emoce-hněv,vztek,lítost v sobě stále dusím a opět jsem pracoval v plesnivém prostředí staré sušárny.Je to otázka.Možná to máš podobně,zkus zapřemýšlet,co předcházelo tomu padání.Taky jsem zažil ztrátu milované osoby,zemřela mi babička,i to mohl být spouštěč choroby.

  • regina says:

   dobry den , dnes mi stamovili diagnozu alopecie areata . budu lecit lokalnea musim jit k obvodnimu a komplekti vysetreni krve . bud mam problemy se stitnou zlazou nebo problemy s nepravidelnym menzesem . kazdopadne souvisi se stresem ale koren nemoci je spojeny s gormonami . je 33 let a uz ted vim ze s tim budu bojovat porad

  • Kateřina says:

   Dobrý den,

   toto onemocnění mám už rok a půl, léčíme to kortikoidy a nic nezabírá, všichni říkáte že je to psychické, ale já jsem v klidu, nemám stres mám práci co mě baví a nepřipadá mi že bych se nějak nervovala. Tak proč to je?!!

  Přidejte komentář