Trichologická poradna

Vítejte v trichologické poradně online!

Momentálně její provoz zajišťujeme ve spolupráci s trichologickým centrem Kapyderm.  Zeptejte se v poradně, odpoví Vám do 24 hodin.

 

Sdílejte a doporučte 🙂

  2 odpovědi na “Trichologická poradna”

  1. Dobrý den,
   chtěla bych požádat o radu, co by to mohlo být, případně, jak se toho zbavit. Už asi půl roku mě jakoby „bolí vlasy“ na temeni hlavy. Nejprve jsem tomu nevěnovala moc pozornosti, protože ve stejnou dobu u mě propukla mononukleóza a problémy jsem připisovala tomu. Ty ale stále trvají. Na dotek pokožka hlavy bolí jako bych si mačkala modřinu, ale bolest je cítit ikdyž mi vítr pohne s vlasy. Bolest je pryč den po umytí vlasů a lepší například po cvičení, kdy se potím. Začala jsem vlasy česat jinak, i zkusila jiné šampóny (poslední dokonce Eucerin na vyrovnání PH), nic ovšem zatím nepomohlo. Lupy jako takové ve vlasech vidět nejsou, nicméně, když se podrbu ve vlasech, zůstanou za nehty šupinky a pokožka svědí, u krku a uší je lehce zarudlá. Mohou být příčinou pouze lupy či něco jiného?
   Děkuji moc za Vaši odpověď.

   1. Dobrý den, tato bolest pokožky nebo její pnutí nejčastěji ukazuje na dehydrataci pokožky. Doporučil bych zlepšit pitný režim a péči o vlasovou pokožku doplnit o Kolagenovou emulzi pro hydrataci. Šampon bych změnil podle typu vlasů, ale mohla byste používat a i šampon pro suchou pokožku/vlasy. Tím vyživíme pokožku a odstraníme přecitlivění pokožky. Další postup by bylo dobré zvolit na základě Trichologického vyšetření. Důležité je si uvědomit, že ze zdravé pokožky roste zdravý vlas. Přílišná aktivita mazových žláz může být také vyvolána suchou pokožkou, kdy se mazové žlázy snaží ochránit pokožku větší aktivitou. Admin, Trichologie.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *