Lámání vlasů a třepení konečků- Proč se vlasy třepí a co se s tím dá skutečně dělat?

Jak uzdravit roztřepené vlasy? Jak zachránit roztřepené konečky?

Zaprvé si musíme uvědomit, že vlas je mrtvá tkáň. Není proto možné mu dodat nějakou zázračnou výživu, aby se zacelily.

poskozene_vlasy_lamave

Proč se vůbec vlasy třepí?

Vlasy se nejvíce ničí při chemickém barvení. Při odbarvování vlasu se díky peroxidu vlas otevře a vysype se z něj pigment. Tím nám vlas zesvětlá a můžeme jej tak nechat nebo do něj vložit jiný pigment. Dalším cílem je vlas opět uzavřít, ale to už se nám nikdy nepovede na 100 %. Pokud takto vlas odbarvíme několikrát za sebou, je jeho povrch čím dál tím více otevřený = roztřepený.

Bohužel neexistuje žádná zázračná metoda jak takový vlas opět zcela uzavřít. Můžeme ale udělat dvě věci. Vlasy potáhnout další vrstvou, aby se poškození zamaskovalo a zajistit, aby se nově rostoucí vlasy již netřepily.

Proč se třepí nejvíce právě vlasové konečky?

Konečky vlasů jsou nejnáchylnější na třepení, protože se jedná vlastně o nejstarší část vlasu, který byl nejvíce krát barvený nebo například žehlený. Jsou tedy nejvíce namáhané a poškození je na nich nejvíce vidět.

Maska na roztřepené konečky?

Možné jste už zkoušeli různé domácí masky z jídla a tak již víte, že tudy cesta nevede. Spolehlivým řešení je olejíček, který vlasy obalí, zamaskuje poškození, ale vlasy ochrání před vysokou teplotou žehličky na vlasy. Tyto olejíčky většinou obsahují látky, které by se neměly dostat na vlasovou pokožku. Ne snad, že by přímo byly škodlivé pro kůži, ale obalí ji a mohou se na ni ukládat a vrstvit. Tím byste si zadělávali na jiný problém.

Pokud již barvíte vlasy šetrně nebo nebarvíte vůbec a vlasy se stále třepí, signalizuje to problém s výživou vlasů. To ve většině případů znamená, že je problém na vlasové pokožce, kde něco chybí nebo naopak přebývá. V tento okamžik je lepší zbytečně neexperimentovat a zjistit příčinu na trichologickém vyšetření. V odkazu najdete, co všechno to obnáší.

Jednou z nejčastějších příčin nevyživených vlasů a suchých konečků je dehydrovaná vlasová pokožka. Takový problém se dá řešit například hydratační emulzí na vlasovou pokožku. Naopak naprosto nevhodným postupem jsou obecné přípravky proti padání vlasů, které pokožku ještě více vysuší a problém zhorší. Proto je lepší v těchto případech vyhledat odborníka a nechat si poradit „na míru“.

A co Vám pomohlo na roztřepení konečky? Jaká byla Vaše příčina? Napište nám. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

související články