5 způsobů jak se zbavit elektrizujících vlasů

V případě, že máte alespoň polodlouhý účes, tak určitě znáte ten otravný pocit elektrizujících vlasů. Máme pro vás vyzkoušené tipy, jak se elektrizujících vlasů zbavit.

Co na elektrizující vlasy?

1. Sušička na prádlo + ubrousky do sušičky. Není to moc rozšířený výrobek v našich drogeriích, ale sehnat se dá. Při sušení prádla se látka nabíjí ohromným množstvím statické elektřiny. Tyto speciální ubrousky nejen dodají dlouhotrvající vůni vašemu prádlu, ale také jej zbaví náboje, který se pak přenáší do vlasů. Někdo dokonce doporučuje si těmito ubrousky učesat vlasy – to je ale už dost nevhodná babská rada, která vlasům může i ublížit.

Tipy pro elektrizující vlasy

2. Hydratace. Suché vlasy jsou náchylnější ke “elektrizaci”. V zimě je výrazně sušší vzduch, naše pokožka i vlasy jsou také sušší. Míváme více problémy s lupy. Proto se v zimě musíme starat o hydrataci vice, něž kdy jindy. Hydratujte prosím bez silikonů, ať nevtloukáte klín klínem. Doporučujeme například kolagenovou emulzi na hydrataci vlasové pokožky.

3. Ještě více hydratace.  Předejděte vysušeným vlasům a pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu. Jednoduché, ale dražší řešení. Nehledě na to, že by se hodil i do práce, aby efekt byl pořádný.

4. Nepoužívejte umělohmotné hřebeny. Nejjednodušší rada proti elektrizujícím vlasům. Nejlepší volba je kartáč z přírodních štětin.

5. Kvalitní kosmetika + častá péče. To je návod na skoro každý problém s vlasy. Pokožka ani vlasy nemá být příliš mastná ani vysušená. Dejte si tu práci a najděte vhodnou kosmetiku pro vás i vaši peněženku. Zajděte si zdarma k trichologovi pro konzultaci o vašich vlasech. Látka Quaternium-80 prokazatelně zmírňuje elektrizující vlasy a  přidává do některých specializovaných šampónů proti elektrizujícím vlasům.

Tip: Přečtěte si o 10 nejčastějších chybách v péči o vlasy.

6. Výkonný a kvalitní fén. Například fény Bio Ionic mají patentovanou technologii, která tříští molekuly vody na co nejmenší celky, ty se pak dostanou do vlasu a takto hydratovaný vlas nemá snahu být elektrizovaný.

Tip na závěr: Zdravé vlasy nejsou tak náchylné k elektrizaci. Naopak poškozené nebo roztřepené vlasy ano.

Máte další tipy, jak se zbavit elektrizujících vlasů? Podělte se s námi i ostatními! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *